Zaproś uczniów do udziału w Kampanii Kolejowe ABC i wspólnie zadbajcie o bezpieczeństwo

10 września 2019
Kolejowe ABC konkursy dla uczniów

Urząd Transportu Kolejowego zaprasza do udziału w konkursach organizowanych w ramach kampanii „Kolejowe ABC”. Celem akcji jest rozwijanie świadomości uczniów oraz kształtowanie bezpiecznych i odpowiedzialnych zachowań na dworcach, peronach, przejazdach kolejowych i w okolicach torowisk. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji Narodowej.

Kampania Kolejowe ABC realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz ich nauczycieli i wychowawców.

W ramach akcji UTK przygotował trzy konkursy dla uczniów szkół podstawowych:

  • Kolejowe ABC – Z przygodą przez świat – konkurs prowadzony w ramach aplikacji mobilnej, zgłoszenia do 10 września 2019 r.
  • Kolejowe ABC – Podróżuj, zwiedzaj, odkrywaj – konkurs przeprowadzany w ramach aplikacji mobilnej, rozpocznie się 12 września, a zakończy 20 września 2019 r.
  • Konkurs plastyczny w ramach „Akcji Mural” – konkurs rozpocznie się 1 października i potrwa do 15 grudnia 2019 r.

Zachęcamy do udziału w konkursach!

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.kolejoweabc.pl

Na stronie akcji znajdują się również materiały edukacyjne, które nauczyciele mogą wykorzystać na zajęciach związanych z bezpieczeństwem podczas korzystania ze środków transportu kolejowego.  Materiały dla nauczycieli znajdziesz TUTAJ>>

10 września 2019

Tematyka

nasze wyróżnienia

credentials