Konkurs na najlepszych młodych tłumaczy w Unii Europejskiej Juvenes Translatores

27 września 2019
Konkurs dla młodych tłumaczy

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca uczniów urodzonych w 2002 r. do udziału w konkursie na najlepszych młodych tłumaczy w Unii Europejskiej (UE) – Juvenes Translatores, organizowanym przez Dyrekcję Generalną ds. Tłumaczeń Pisemnych w Komisji Europejskiej.

Konkurs skierowany jest do 17-letnich uczniów szkół średnich urodzonych w 2002 r. Zadaniem uczestników będzie przetłumaczenie jednostronicowego tekstu z jednego z 24 języków urzędowych UE na dowolny inny język UE. Prace zostaną następnie sprawdzane przez zawodowych tłumaczy Komisji Europejskiej.

Konkurs w trybie on-line

W tym roku po raz pierwszy konkurs zostanie przeprowadzony w trybie online w tym samym czasie, tj.  21 listopada 2019 r. – we wszystkich krajach. Aby wziąć udział w konkursie szkoły muszą zarejestrować się na stronie internetowej Juvenes Translatores TUTAJ>> w terminie do 20 października 2019 r.

Szkoły wybierane są losowo; liczba szkół, które mogą uczestniczyć w konkursie w każdym kraju zależy od liczby miejsc danego kraju w Parlamencie Europejskim, dlatego z Polski w konkursie może uczestniczyć 51 szkół.

Wręczenie nagród wiosną 2020 r.

Laureaci (po jednym z każdego kraju UE) wraz z rodzicami i nauczycielami zostaną zaproszeni na trzydniową wycieczkę do Brukseli wiosną 2020 r., gdzie zostaną im wręczone nagrody.

27 września 2019
Słowa kluczowe:
języki obcekonkurs

Tematyka

nasze wyróżnienia

credentials