W co grają dzieci – MEN zachęca rodziców i opiekunów do korzystania z nowej aplikacji

23 września 2019
W co gra Twoje dziecko

Minister Edukacji Narodowej zachęca rodziców i opiekunów do skorzystania z nowej aplikacji mobilnej informującej o klasyfikacji gier wideo. Aplikacja zawiera informacje o kategoriach wiekowych oraz narzędziach kontroli rodzicielskiej. Oprócz tego umożliwia dostęp do lokalnych witryn konsumenckich, na których rodzice znajdą porady dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z gier video.

Aplikacja pozwala w łatwy sposób wyszukiwać informacje o klasyfikacji gier i aplikacji oraz przeczytać, w jaki sposób korzystać z ustawień kontroli rodzicielskiej. Użytkownik może:

  • przeszukać bazę danych PEGI, aby znaleźć klasyfikację gier i aplikacji;
  • filtrować wyniki według wieku, gatunku i platformy;
  • przeczytać szczegółowe instrukcje na temat konfigurowania kontroli rodzicielskiej;
  • znaleźć wskazówki dotyczące rodzinnego grania w gry wideo;
  • przeczytać szczegółowe opisy oznaczeń wieku i deskryptorów treści.

Aplikacja została opracowana przez Video Standards Council, jednego z dwóch administratorów systemu PEGI. Jest dostępna w językach: angielskim, holenderskim, francuskim i polskim.

System PEGI (Pan European Games Information) składa się z dwóch uzupełniających elementów: klasyfikacji wieku oraz opisów treści. Przedziały wiekowe stosowane w PEGI to 3, 7, 12, 16, 18. Do opisu treści używanych jest osiem ikon. Są to piktogramy informujące o rodzaju treści zawartych w grze.

Lokalna strona internetowa dla polskich konsumentów www.zapytajogry.pl

Aplikację można pobrać na stronach:

23 września 2019

Tematyka

nasze wyróżnienia

credentials